Rodinný dům Prostějov-Kraličky 346 m2 + pozemek 2463 m2

K prodeji je rodinný dům v obci Kraličky, 4 km od Prostějova, 349 m2 užitné plochy a 2463 m2 zahrady.

Původně se jedná o část hospodářské usedlosti - vejminek a hospodářská stavba - v r 2008 částečně zrekonstruováno k bydlení. Nemovitost má stavební křídlo do ulice, řadový koncový dům – obytná část o zastavěné ploše 161 m2, dvoupodlažní, s dispozicí v přízemí dvě bytové jednotky se sociálním zázemím užitná plocha 135 m2 a v II.NP dispozice chodba, tři obytné místnosti a koupelna s WC.

Dvorní křídlo o zastavěné ploše 125 m2 obsahuje v přízemí bytovou jednotku 90 m2 a skladové prostory, nad tím je vysoký půdní prostor vhodný pro vestavbu. Záměrem při rekonstrukci bylo zřízení 6 samostatných bytových jednotek k pronájmu. Tento stav byl docílen jen částečně a v současné době fungují 4 bytové prostory pro nájemní bydlení.Nemovitost ale jde upravit pro individuální bydlení s velkou obytnou plochou.

Celkový stav nemovitosti je dobrý z hlediska stavu svislých konstrukcí – cihelné zdivo, zrekonstruované střechy – pálená taška, výměny oken, fasády směrem do ulice. Hodnocení snižují nedodělky – fasáda v dvorní části, nezapravení otvorů, a nežádoucí stav vnitřních povrchů, sociálního zázemí a celkového neupravené okolí domu.

Dům je napojen na elektřinu(380 V) a veřejný vodovod. Plynovod je před domem, ale přípojka není zrealizována, vytápí se elektřinou. Odpadní vody jsou svedeny do jímky na vyvážení, 10 m3, plastová, osazena r 2017. K domu patří kopaná studna s 8 m sloupcem vody.

Celková plocha pozemku je 2749 m2, zastavěná plocha celkem z toho 286 m2. Zahrada svojí dispozicí, prostorem I z hlediska územního plánování dovoluje případně I zastavění další stavbou.

Nemovitost má potenciál, I přes zanedbaný stav a neuspokojivý první dojem. Místní část Kraličky mají asi 100 obyvatel, ale vzdálenost do Prostějova je asi 4 km, stejně tak k vjezdu na dálnici Brno-Olomouc. Cena za nemovitost je 2850 tis.

Kraličky


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontaktujte nás

+420 736 201 199

olivegard@email.cz

Zeptejte se

Jméno
Email
Telefon
Dotaz

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a jedenáct 

Novinky